Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Dünya

Dünya

Başbakan, Putin ile görüştü.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Başbakan Davutoğlu, Ankara’da temaslarını sürdüren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi.  Başbakan Davutoğlu, görüşmede, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Avustralya’da düzenlenen G20 Zirvesi’nden sonra tekrar bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Türkiye ile Rusya arasında kurulan İşbirliği Konseyi’nin olağanüstü ivme kazandığını ifade eden Davutoğlu, ... Devamını Oku »

Singapur ile anlaşma imzalandı

Başbakan Davutoğlu ve Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong, “Türkiye Cumhuriyeti ile Singapur Cumhuriyeti Arasında Stratejik Ortaklık Kurulmasına İlişkin Ortak Bildiri”yi imzaladılar. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Singapur’la bugün imzaladığımız stratejik ortaklık anlaşmasını konjonktürel bir karar değil bilinçli bir şekilde yaptığı bir tercih olarak değerlendirilmesini rica ediyorum dedi. Başbakan Davutoğlu ve Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong, baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak ... Devamını Oku »

Dışişleri Bakanı New York’ta

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Güvenlik Konseyi 2015-2016 Dönemi Geçici Üyelik kampanyamız çerçevesinde 10 Ekim 2014 tarihinde New York’a gitmiştir. New York ziyareti vesilesiyle Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 11 Ekim Cumartesi günü Kuzey Amerikada muvazzaf Başkonsoloslarımızla bir toplantı gerçekleştirmiş ve aynı gün ABD’deki Türk derneklerinin temsilcileriyle biraraya gelmiştir. Başkonsoloslar toplantısında, Vaşington ve Ottava Büyükelçilerimizin yanısıra, Houston, Los Angeles, New York, Şikago, Miami, Boston ... Devamını Oku »