Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Eğitim ve Öğretim

Eğitim ve Öğretim

Kalıcı İşyerleri Öğrenci Yurduna dönüştürülüyor

Kalıcı İşyerleri sorununun çözümünde son noktaya gelindi. 1999 Depremleri sonrası inşa edilen ve halen metruk durumdaki Kalıcı İşyerlerinin İlimizdeki üniversite öğrencilerinin yurt ve barınma ihtiyacını karşılamak üzere YURTKUR’a kiralanması için bugün Ankara’da Sayın Valimiz Ali FİDAN ile YURTKUR Genel Müdürü Sayın Sinan AKSU arasında protokol imzalandı. Yıllardır boş ve atıl durumda kalan ve vatandaşlar ile çevre esnafın yoğun şikâyetlerine neden ... Devamını Oku »

El Sanatları Sergisinin açılışı gerçekleşti

Akçakoca Belediyemizin ve Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ahşap işletmeciliği, taş ve mermer işletmeciliği ve gümüş işletmeciliği ürünlerinden oluşan canlı performansların sergilendiği serginin açılışı belediyemiz salonunda gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen açılışa Belediye Başkanımız Cüneyt Yemenici, İlçe Emniyet Müdürü Levent Kürşad Aykaç, Belediye Başkan yardımcılarımız Suat Madenci ile Ali Direk, Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Aycan, Belediye Meclis Üyesi ... Devamını Oku »

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrencileri Düzce’de

Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Bölümünden 40 öğrenci ve 2 öğretim üyesi bir ay eğitim almak üzere Türkiye’ye geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı Bolu Eğitim Merkezinde eğitimlerine devam eden 40 öğrenci hafta sonunu Valimiz Sayın Ali Fidan’ın daveti üzerine Düzce’ye geldiler. Öğrenci ve öğretim görevlileriyle yemekte bir araya gelen Valimiz Sayın Ali Fidan öğrencilerle sohbet edip Düzce’yi anlattı. Valimiz Sayın Ali Fidan’ın ... Devamını Oku »

Öğrenciler Sektörle Buluştu

Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Programı ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri, Düzce Üniversitesi Polimer Teknolojisi Topluluğu (DÜPOL) tarafından 29 Kasım 2014 tarihinde İstanbul 8.Kauçuk Endüstrisi Fuarına düzenlenen teknik geziye katıldılar. Avrupa’da tek kauçuk fuarı niteliğinde olan KAUÇUK 2014 Fuarı 27-30 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP fuar merkezinde yerini aldı. Bu fuarda ... Devamını Oku »

Okul Aile Birliğinden Valiye Ziyaret

Bilim Sanat Merkezi Okul Aile Birliğinden Valiliğe Ziyaret etti. Bilim Sanat Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı, yönetimi ve öğrenciler, Vali Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret etti. Bilim Sanat Merkezi öğrencileri yapmış oldukları ebru  tablosunu Vali Ali İhsan Su’ya takdim ettiler. Vali Su, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.   Devamını Oku »

Çerkesçe Konferansı Düzenlendi

Fen Edebiyat Fakültemizin Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü, Çerkes Araştırmaları Grubu işbirliğiyle “Az Konuşulan Dillerin Geleceği Bağlamında Çerkesçe” konferansı gerçekleşti. Konferansa Çerkes Araştırmaları Grubu’nu temsilen Dr. Zeynel Abidin Besleney ile Londra Üniversitesi Yakın ve Ortadoğu Dilleri ve Kültürleri Bölümü öğretim üyesi Prof. B. George Hewitt katıldı. Besleney konuşmasında Prof. B. Hewitt’i tanıtarak Hewitt, 40 yıla yakın zamandır Çerkezce, Abhazca, Gürcüce, ... Devamını Oku »

Rektör Erdoğan Ülker’e Veda Ziyaretinde Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Ercan ve Orman Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Süleyman Akbulut ile birlikte Sakarya Vali Yardımcılığı görevine getirilen Erdoğan Ülker’i makamında ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Vali Yardımcısı Ülker’e yeni görevinde başarılar dileyerek, Üniversitemizin ihtiyaçlarına, öğrencilerine büyük ilgi göstererek sorun ve projelerimizi kendi sorun ve projeleri gibi destekledi. ... Devamını Oku »

Öğretmenler İle Toplantı

Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının açılması sebebiyle Yığılca Çok Programlı Lisesinde öğretmenlerle birlikte toplantı düzenledi. Toplantıya Kaymakamımızın yanı sıra Milli Eğitim Müdür V. Mustafa Kayrancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Taşkıran ve ilçemizde görev yapan öğretmenler katıldılar. Toplantıda; geçmiş Eğitim Öğretim yılında yapılan hata ve eksikliklerin giderilmesi hususunda bu öğretim yılında yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. ... Devamını Oku »