Cumartesi , 24 Haziran 2017
Anasayfa » Genel

Genel

Dernekler İçin Proje Başvuruları 13 Mart 2017 Tarihinde Başlıyor

STK’ların kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi amaçlar ile projeleri desteklemektedir. 2017 yılı için desteklenecek proje konuları, İçişleri Bakanlığınca aşağıdaki şekilde belirlenmiştir; • Aile ve toplum değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik projeler, • İnsan hakları ve demokrasi bilincinin yaşatılması ve etkin hale getirilmesine yönelik projeler, • Karar alma mekanizmalarına katılım, kamu-sivil ... Devamını Oku »

Vali Zülküf Dağlı’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Dünya Kadınlar Günü bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması için, önemli bir zemin oluşturmaktadır. Günümüzde kadınlarımız, sosyal hayat içinde aktif olarak yer almaya başlamış, çalışan, üreten konumdaki kadınlarımızın sayısı hızla artmaya başlamıştır. Günümüzün yükselen ve gelişen Türkiye’sinde kadınlara verilen değer ve önem arttıkça, ülkemizin büyüme ve gelişme ivmesi daha da ... Devamını Oku »

Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri Açılışı

Düzce Belediyesi tarafından, bebeği olan ailelerin bebek bakımı ve ihtiyaçlarının giderilmesi için  Cedidiye Camii önü, Merkez Camii önü ve Anıtpark Meydanına yerleştirilen Bebek Bakım ve Emzirme Kabinlerinin Açılışı Valimiz Sayın Zülkif Dağlı’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa Sayın Valimizin yanı sıra Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, ve Düzceli vatandaşlar katıldı. Bir çok fonksiyonu bir arada bulunduran  Bebek ... Devamını Oku »

Vali Fidan’ın “12 Kasım Düzce Depremi” yıldönümü mesajı

Bundan 16 yıl önce meydana gelen, yüzlerce   insanımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan 12 Kasım Düzce  Depreminin yıldönümünde, bir kez daha derin bir hüznü ve acıyı yüreklerimizde yaşıyoruz. Ülkemizin yaşadığı en büyük felâketlerden biri olarak  12 Kasım 1999 depreminde ilimiz genelinde  710 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 2679  vatandaşımız da yaralanmıştır. 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinde ilimiz genelinde 980 ... Devamını Oku »

Vali Ali Fidan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Büyük Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesinin ürünü olan ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet’imizin 92. Yılını kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan ... Devamını Oku »

171 Şişe Bandrollü Sahte İçki yakalandı

Düzce İl Jandarma Komutanlığınca  26 Ekim 2015 tarihinde Düzce ili Gümüşova ilçesinde kaçak olarak üretilen sahte bandrollü alkollü içkilerin piyasaya sürüleceği duyumu alınmıştır. Düzce İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Gümüşova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan takip sonucu durdurulan şüpheli araç sürücüsü ile birlikte yakalanmıştır.  Araçta adli makamlardan alınan arama kararına istinaden ... Devamını Oku »

Uyuşturucu Tacirlerine Ağır Darbe

Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince sokak satıcılarına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde Yahyalar mahallesinde durumundan şüphelenilen araç ve çevresindeki arazide yapılan aramalar neticesinde; toplamda 505 gram gelen Sentetik Kannobinoid maddesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen Uyuşturucu Maddeler ile ilgili olarak 3 şüpheli yakalanmış ve şüpheli şahıslar ile ilgili Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan adli işlem yapılmıştır. Devamını Oku »

Kaçak Sigara Tacirlerine Ağır Darbe

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince 22.10.2015 günü Kaçak Sigara Ticareti yapan şahıslara yönelik yürütülen istihbarı çalışmalar sonucu gerçekleştirilen operasyonda, bir kamyon içerisinde biri yabancı (Suriye) uyruklu 2 Şahıs, 268 bin Paket değişik markalarda Kaçak sigara ve 68 kilo 400 gram kaçak çay ile yakalanarak şahıslara 5607 S.K.M. suçundan adli işlem yapılmış ve şahıslar gözaltına alınmış, 23.10.2015 günü ... Devamını Oku »

Vali Fidan Asfaltlama Çalışmalarını İnceledi

Düzce Valisi Ali Fidan dün gerçekleştirilen Yığılca Devlet Hastanesi açılış programının ardından Yığılca Naşlar Köyüne giderek burada İl Özel İdaresi tarafından yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemede Yığılca Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar, Düzce Milletvekilleri Sayın Ayşe Keşir ve Fevai Arslan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Vali Yardımcısı Muhammet Mustafa İmamoğlu ve teknik personel de hazır bulundular.Yığılca Naşlar Köyünde yapılan asfaltlama çalışmasının sıcak asfaltlama olduğu ... Devamını Oku »

Engelsiz Bembeyaz Bir Gülümseme Projesi tanıtıldı

“Engelsiz, Bembeyaz Bir Gülümseme” ve “Bende Fırçalıyorum” adlı projelerin tanıtımı Düzce Valiliği Konferans Salonunda yapıldı. Programa Düzce Valisi Ali Fidan ve Eşi Fatma Fidan Hanımefendi, Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan, Ayşe Keşir, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen Engelli ... Devamını Oku »