Cuma , 19 Nisan 2019
Anasayfa » Genel » 30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

Anadolu’nun vatanımız olarak yeniden tescili olan, tarihimizdeki kutlu yürüyüşümüzün en önemli aşamalarından birini oluşturan “30 Ağustos Zafer Bayramı” ’nın 95. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya konulması bakımından büyük bir anlam ifade etmektedir.

Bu necip millet, imkânsızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine izin vermemiştir. Bundan böyle de kendi iradesine sahip çıkmaya devam edecektir. 1919’da zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır. Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

30 Ağustos Zaferiyle, vatan toprakları işgalden kurtarılmış, bayrağımız özgürce dalgalanacağı gönderdeki yerine yeniden çekilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımları atılmıştır. Bu güzel vatanımız bize emanet edilmiştir.

30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır. Ülkemizin istikrarını, huzur ve güven ortamını bozmayı amaçlayan hain eylemler ise asla amacına ulaşamayacaktır.

Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, son dönemde ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses olmuş, asil bir duruş sergilemiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Saygıdeğer, vatanperver Düzceli hemşerilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*