Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Genel » Prof. Dr. Mustafa Karataş Düzce’ye geliyor
Prof. Dr. Mustafa Karataş Düzce’ye geliyor

Prof. Dr. Mustafa Karataş Düzce’ye geliyor

Hz. Mevlânâ  Celâleddin-i Rûmî’nin 741. Vuslat Yıl Dönümü için Prof. Dr. Mustafa Karataş Düzce’ye geliyor. Hz. Mevlana’nın yad edileceği önemli etkinlikte Kuran-ı Kerim Tilaveti, Tasavvuf Konserleri ve Mevlevi Sema Ayin-i Şerifi de yer alacak.

Düzce , Büyük İslam Velîsi, Aşk ve İlim Zirvesi Hz. Mevlânâ  Celâleddin-i Rûmî’nin 741. Vuslat Yıl Dönümüne hazırlanıyor.
Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 15 Aralık Pazartesi günü saat 19:15’te başlayacak etkinlik 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

8 asırdır alimlerin, ariflerin, aşıkların, bütün insanlığın kılavuzu olan Hz. Mevlana için düzenlenen etkinlik kapsamında ünlü ilahiyat profesörü Mustafa Karataş da Düzce’ye geliyor.

Hz. Mevlana’nın 741. Vuslat Yıl Dönümü’nde Prof. Dr. Mustafa Karataş, Mevlana’nın yolumuzu aydınlatan sözlerindeki derin anlamı ifade edecek, “İslam’da Tasavvuf ve Nefis Terbiyesi” isimli sunumuyla Düzcelilerle buluşacak.

Düzceliler ise Hz. Mevlana’nın manevi huzurunda Karataş’a öğrenmek istediklerini sorma fırsatı bulacak.
Düzenlenen etkinlik Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayacak. Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumunun ardından Tasavvuf Konseri gerçekleşecek.
Programın sonunda ise Mevlevi Sema Ayin-i Şerifi’yle gönüller huzurla dolacak, Semazenler sema edecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*