Cuma , 19 Nisan 2019
Anasayfa » Genel » Süt üreticileri destekleniyor
Süt üreticileri destekleniyor

Süt üreticileri destekleniyor

Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi, sağlıklı üretimin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, kayıt sistemlerinin güncel tutulması ve hayvancılık politikalarının etkinliğinin arttırılması amacı ile yetiştiricilerimiz desteklenmektedir.

2015 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında üçer aylık dönemler halinde ödenen çiğ süt desteklemesi, yetiştiricilerimizin üretmiş oldukları çiğ sütün Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik kapsamında faaliyet gösteren süt işleme tesislerine, fatura /e- fatura ve /veya müstahsil makbuzları karşılığında, yetiştirici /üretici örgütüne üye olan yetiştiricilere ödenmektedir.

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, daha önce Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan birinci dönem için 198 yetiştiriciye 1,4 milyon litre süt için 74 bin TL destekleme ödemesi yetiştiricilerin hesaplarına aktarılmıştı. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan ikinci dönem için ise, çiğ süt desteklemesi olarak 199 yetiştiriciye 1,5 milyon litre süt için toplam 88 bin TL destek verilecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*