Cuma , 19 Nisan 2019
Anasayfa » Genel » Vali Ali Fidan, Kalıcı işyerlerinde incelemelerde bulundu
Vali Ali Fidan, Kalıcı işyerlerinde incelemelerde bulundu

Vali Ali Fidan, Kalıcı işyerlerinde incelemelerde bulundu

Valim Ali Fidan, dün öğle saatlerinde Kalıcı Konutlar bölgesinde bulunan iş merkezlerinde incelemelerde bulundu. İncelemelerde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem Tozan,  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Zülfü Kılıç hazır bulundular.  1999 depremi sonrası yapılan ancak halen atıl durumda olan işyerleri ilimizin hizmetlerine sunulmak isteniliyor.

Ali Fidan, Kalıcı Konutla bölgesinde ki bu iş merkezlerinde Semt Polikliniği ve yurt yapmayı planladıklarını belirtti. İncelemelerinin bu planlama doğrultusunda olduğunu ifade etti.

Ali Fidan burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada;

“Kalıcı işyerleri Düzce’mizin sorunlarından biridir. Düzce’ye atanmadan Ankara’dayken mesajlar mailler gelmeye başladı. Öncelikli  problemimiz iş merkezlerini Düzce’ye nasıl kazandırırız. Görüldüğü üzere metruk üzücü bir hali var. Kronik hale gelmiş. Zaten Düzce de hastanemiz faaliyete geçtiğinde kalıcı konutlarda bir semt polikliniği düşüncemiz vardı. Uzman doktorlarımız, vatandaşların temel ihtiyaçlarını görmüş olacak. Diğer bölümler içinde bir takım girişimlerimiz oldu. Öğrenciler için yurt sorunumuz var. Milletvekillerimizin de Ankara’da girişimleri oldu. Öğrencilerimizin barınma sorunlarını çözmek için yurt yapma düşüncemiz var. Bunları bir yönüyle Düzce’ye kazandırmak ve metruk halden kurtarmak, kötü niyetlilerin kullanacağı alanlar olmaktan çıkartmayı amaçlıyoruz. Semt polikliniği planımızı hastanemizle eş zamanlı olarak faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.”

Dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*