Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » İş Dünyası

İş Dünyası

Eski Sanayi Sitesinin Taşınması

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan Başkanlığında, Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonunda Eski Sanayi Sitesinin Taşınması ve Coğrafi İşaretler konulu toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya başta Valimiz Sayın Zülkif Dağlı olmak üzere Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Mesude Özcan, Türk Patent Enstitüsü Yetkilileri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ... Devamını Oku »

Villa Kafe Açıldı.

Vali Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile birlikte ilimiz Kiremitocağı Mahallesinde hizmet verecek olan Pasta Villa Cafe’nin açılışını yaptı. Açılışta Valimiz Sayın Ali Fidan’ı firma sahibi Özkan Key karşıladı. Valimiz Sayın Ali Fidan ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş yapılan duaların ardından kurdele kesimi ile açılışı gerçekleştirdi. Devamını Oku »

Altın Arama Dedektörü ( Maden Arama Cihazı) Üretimi

Power Pulse Maden Dedektörleri sınırlı sayıda özel üretilmektedir. Yeni nesil yüksek hızlı özel analog devre elemanları ve yüksek hızlı DSP ler (Digital Signal Processor) kullanılmaktadır. Değerli – değersiz maden aramalarında profesyonel ekiplerin tercih ettiği bir markadır. Toprak cinsine göre yanılma yapmaz. sürekli ayar gerektirmez, Yüksek hassasiyete sahiptir, derin aramalar yapabilir. En belirgin farkı değerli metaller ( Altın – Gümüş – ... Devamını Oku »

Tabela Reklamları Dijitalleşiyor

Günümüz teknoloji sayesinde klasik tabela görüntülerin yerini artık dijital tabelalar alıyor. Esnaflarda bu sayede değişik parlak renklerde sayesinde çok ilgi çekiyor. Renkli Kayan Yazı üretimi yapan RGB Elektronik Genel Müdürü Gürhan Murat Koç ile yaptığımız röportajda Reklam ve elektroniğin birleşmesinde Led Grafik ekranlar çıkmıştır. Uzun ömürlü, Kaliteli ve düşük maliyetli bu ürünler, eski tip basit tek renkli kayan yazı sistemlerin ... Devamını Oku »

Müşteri İlişkileri Eğitimi tamamlandı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyeleri için ücretsiz olarak ikinci kez düzenlediği Mağazacılıkta Satış Teknikleri Geliştirme ve Etkin Müşteri İlişkileri Eğitimi tamamlandı. Katılımın hayli yüksek olduğu eğitimi Şeyda Otluoğlu Kuyumcu verdi. Toplantının sonlarına katılan Düzce TSO Başkan Yardımcısı Mehmet Danışmaz, satış teknikleri ve müşteri ilişkileri terimlerinin hizmet sektöründe en önemli yapı taşları olduğunu söyledi. Danışmaz, her iki konuda da kendini ... Devamını Oku »

Fındık İşçilerinin Konutlarına İnceleme

Paşalar Köyü’nde fındık işçilerinin daha insani koşullarda barınacağı sosyal konutların yapımını yerinde görmek amacıyla Kaymakamımız Aykut Pekmez, Paşalar Köyü’ndeki mevsimlik tarım işçileri kültür ve işbirliği merkezi inşaatını yerinde inceledi. ’’Mutlu fındık projesi‘‘ ile çocuk işçiliğini sıfırlamak, çalışanların yaşam ve çalışma koşullarını iyileştirmek, işçilerin yanlarında getirdiği çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamak hedefleniyor. Sosyal konutların yapımı tamamlandığında, yaklaşık 300 civarında mevsimlik fındık işçisi ... Devamını Oku »

Düzce Müsiad’dan Çağrı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Düzce Şube Başkanı İsmail ÇAKMAK, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını kınamak ve uluslararası toplumu harekete geçirmek için başlatılan gösterilerin şiddet eylemlerine dönüşmesi üzerine yazılı bir açıklamada bulundu.  ÇAKMAK yazılı açıklamasında şu ifadelerde bulundu; Hak hiçbir zaman şiddet ile talep edilemez Ülkemizde son günlerde oluşturulmaya çalışılan şiddet ortamı ve beraberinde getirdiği sokağa çıkma yasaklarını büyük bir kaygı ile ... Devamını Oku »