Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » İş Dünyası » Altın Arama Dedektörü ( Maden Arama Cihazı) Üretimi
Altın Arama Dedektörü ( Maden Arama Cihazı) Üretimi

Altın Arama Dedektörü ( Maden Arama Cihazı) Üretimi

Power Pulse Maden Dedektörleri sınırlı sayıda özel üretilmektedir. Yeni nesil yüksek hızlı özel analog devre elemanları ve yüksek hızlı DSP ler (Digital Signal Processor) kullanılmaktadır. Değerli – değersiz maden aramalarında profesyonel ekiplerin tercih ettiği bir markadır. Toprak cinsine göre yanılma yapmaz. sürekli ayar gerektirmez, Yüksek hassasiyete sahiptir, derin aramalar yapabilir.

En belirgin farkı değerli metaller ( Altın – Gümüş – Bakır ) için hassasiyetinin artırılmış olmasıdır. Maden arayıcıları şunu bilirler ki demir ve demir cinsi değersiz diye tabir edilen metaller için, dedektör daha iyi algılama yapar. Bunun sebebi ferromagnetic metaller ( mıknatısın çektiği ), elektrik manyetik alanlarında daha güçlü etkiye sahiptir. Bobin üzerinde meydana gelen sabit pulse induction maynetik alanını uzak mesafeden etkileyebilir. Antimagnetik metaller ( mıknatısın çekmediği ) ise , dedektör arama bobini üzerindeki manyetik alanı daha az etkiler.

Power Pulse Altın dedektör sistemi metal algılamaya başladığı andan itibaren antimagnetik ( değerli metal ) ve ferromanyetik metal ayrımını tam yapar. Bu ayrımı cihaz üzerindeki lcd ekranda grafiksel olarak gösterir. Bilgisayar arayüz yazılımı ise hem grafiksel hem de yazı yazarak metal ayrımı yapar. Cihaz metal öğrenme özelliğine sahiptir. Bulmak istediğiniz metali değişik uzaklıklardan dedektöre tanıtabilirsiniz. Tanıtılan metal sinyalleri 12 bit dijital veriye dönüştürülür. Bilgisayar, bu sinyallere en yakın veri karşılaştırması yapar ( online , arama sırasında ) , sesli ve grafiksel olarak bilgilendirme yapar.  Detaylı bilgi için www.altindedektor.net/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*