Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Kültür ve Turizm

Kültür ve Turizm

Vali Fidan 2. Düzce Otları Tyche Bereket Festivalinin Açılışını Yaptı

Düzce Belediye Kent Konseyi Kadın Kolları Meclisi tarafından düzenlenen Düzce Otları Tyche Bereket Festivalinin açılışı Anıt Park’ta Valimiz Sayın Ali Fidan tarafında gerçekleştirildi. Açılışta Sayın Valimiz Ali Fidan’ın yanı sıra Valimiz Sayın Ali Fidan’ın Eşi Fatma Fidan Hanımefendi, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney ve protokol üyeleri katıldı. Sayın Valimiz festival açılışında katılımcılara ... Devamını Oku »

Melengüççeği Dünya Kadınlar Rekorunu kırdı

Akçakoca’nın meşhur tatlısı Melengüççeği Dünya Kadınlar Rekorunu kırdı. 2001 kadının katıldığı rekor denemesinde en büyük melengüççeği tatlısı 52 santim çaplı olarak tescil edildi. Guinness Türkiye ekibinin Akçakoca’ya gelerek rekor denemesini takip ettiği yarışmada açıklama tertip komitesi, rekora konu melengüççeklerinin G-20 ülkelerinin devlet başkanlarına gönderileceğini açıkladı. Akçakoca’nın tanıtımını yapmak ve rekorlar kitabına Akçakoca’nın adını yazdırmayı hedefleyen 2001 kadın yarışmacı, Akçakoca’nın adını ... Devamını Oku »

Vali Ali Fidan, Rafting Etkinliklerinde

Sayın Valimiz Ali Fidan, Turizm Haftası münasebetiyle düzenlenen Rafting Etkinliğine katıldı. Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyünden başlayıp Melen Çayı üzerinde ki 11 km’lik parkurda incelemelerde bulunan Valimiz Sayın Ali Fidan, protokol üyeleri ve turizmcilerle sezonun ilk raftingini gerçekleştirdi. Valimiz Sayın Ali Fidan ilimizin coğrafi konum olarak çok avantajlı bir bölge de olduğunu, bu avantajı değerlendirerek ilimizde turizmin yaygınlaşmasının gerektiğine vurgu yaptığı ... Devamını Oku »

Konuralp Antik Kent’te tarihi galeriye ulaşıldı

Batı Karadeniz’in günümüze ulaşmayı başaran tek Antik Kenti olma özelliğini taşıyan Konuralp’de uzun zamandır yürütülen kazı çalışmalarında tarihi galeriye ulaşıldı. Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi iş birliği ile uzun süredir devam eden Konuralp yüzey araştırmalarında yeni bir aşamaya geçildi. Düzce Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin oluşturduğu geniş kazı ekibi uzun zamandır devam eden çalışmalarda bölgede yeni bir galeriye ulaştı. Kazı ... Devamını Oku »

Tarihi ve Kültürel Gelişim için hazırlanan proje faaliyete giriyor

Düzce Belediyesi ile Düzce İl Özel İdaresi ortaklığında hazırlanan “Konuralp Dünya Destinasyonu Oluyor” adlı tarihi ve kültürel gelişim projesi tamamlanarak Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e sunuldu. Düzce Belediyesi ile Düzce İl Özel İdaresinin ortaklaşa hazırlayarak başvurusunu yaptığı “Konuralp Dünya Destinasyonu Oluyor” projesinde sona gelindi. İki yıl boyunca faaliyetlerine devam edecek projenin diğer iştirakçileri arasında ise Akçakoca Belediyesi, Mengen Aşçılar Mesleki ... Devamını Oku »

Vali Fidan Kaynaşlı’da

Düzce Valisi Ali Fidan, Kaynaşlı ilçesine giderek burada incelemelerde bulundu. Kaynaşlı Erkek Hafız Kur’an Kursu  ve uygulama camisi inşaatını inceleyen Vali Ali Fidan buradan Topuk Yaylasına geçerek buradaki asfaltlama çalışmalarını inceledi. Ardından Kaynaşlı Topuk Yaylasında yapılacak olan “Kaynaşlı Topuk Yaylası Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı” parkurunda incelemelerde bulundu. Buradaki çalışmalarla ilgili Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca’dan bilgiler aldı. Devamını Oku »

Salaklar Sofrası ikinci defa sahnede

Düzce Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahneye taşınan “Salaklar Sofrası” adlı tiyatro oyunu ikinci defa sahne aldı. Her Salı saat 20:00’de Gençlik Merkezinde sanatseverlerle buluşan “Salaklar Sofrası” Düzcelilerden büyük beğeni topladı. Düzce Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz hafta ilk gösterimi gerçekleştirilen “Salaklar Sofrası” adlı tiyatro oyunu ikinci kez sahne aldı. Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Güney tarafından “Sanat, bir ... Devamını Oku »

Çiğ Köfte ziyafeti

Düzce Gençlik Merkezi, gönüllü öğrencileri ve kursiyerleri için çiğköfte eğlencesi düzenledi. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Düzce Gençlik Merkezinde yapılan çiğköfte eğlencesi Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’nin de katılımıyla daha keyifli hale geldi. Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı eğlencede çiğköfteyi gönüllü şekilde yoğurmayı üstlenen İbrahim Mortaş, çok keyifli vakit geçirdiğini de belirtti. ... Devamını Oku »

Naş-ı Muhteremler Sahnelendi

Düzce Gençlik Merkezi Tiyatro ekibi, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personel ve ailelerine adlı oyunu sahneledi. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Düzce Gençlik Merkezi Tiyatro ekibi, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personel ve ailelerine Naş-ı Muhteremler adlı oyunu sahneledi. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve şube müdür vekillerinin ... Devamını Oku »

Mevlana Haftası Kutlandı

Düzce Gençlik Merkezinin hazırladığı Mevlana’yı Anma Programı yoğun ilgi gördü.  Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Düzce Gençlik Merkezi, Mevlana Haftası nedeniyle anma programı hazırladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci konuşma yaptı. İl müdürü Feyzullah Dereci’nin konuşmasının ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yasin Batur ... Devamını Oku »