Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Kültür ve Turizm » Vali Fidan 2. Düzce Otları Tyche Bereket Festivalinin Açılışını Yaptı
Vali Fidan 2. Düzce Otları Tyche Bereket Festivalinin Açılışını Yaptı

Vali Fidan 2. Düzce Otları Tyche Bereket Festivalinin Açılışını Yaptı

Düzce Belediye Kent Konseyi Kadın Kolları Meclisi tarafından düzenlenen Düzce Otları Tyche Bereket Festivalinin açılışı Anıt Park’ta Valimiz Sayın Ali Fidan tarafında gerçekleştirildi. Açılışta Sayın Valimiz Ali Fidan’ın yanı sıra Valimiz Sayın Ali Fidan’ın Eşi Fatma Fidan Hanımefendi, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney ve protokol üyeleri katıldı.

Sayın Valimiz festival açılışında katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında; “Bugün, üç gün sürecek güzel bir festivalin açılışını yapıyoruz. Bu festivalin bu sene ikincisini yapıyoruz. Bundan sonra gelenekselleşiyor. Bu festivalle Düzce’mizin güzelliklerini doğal güzelliklerini, tanımak tanıtmak, kayıt altına almak, gelecek nesillere aktarmak gibi bir imkânımız olacak. Düzce’nin kıymetli hanımefendilerinin bereketli elleriyle dostluklarını, sevgilerini katarak yaptıkları yemekler burada tanıtılıyor. Bir kitapla birleştirilerek gelecek nesillere aktarılıyor. Bu festival Düzce’nin tanıtılması güzelliklerinin öne çıkarılması bakımından çok büyük öneme haizdir.  İnşallah bu festivalimiz bu sene daha gelişerek, bilimsel çalışmalarla, konserlerle, kültürel etkinliklerle devam ediyor. Gelişerek daha da büyüyerek Düzce’nin tanıtılmasında, Düzce’nin Düzce dışına tanıtılmasında çok büyük rol oynayacak. Tabi ki bu festivalin yapılmasında Düzce’yi karşılıksız seven hanımefendilerin, emeği geçenlerin gayreti var. Onların bu özverisi, gayreti cabası olmasaydı ne geçen yıl, ne bu sene bu festival gerçekleştirilemezdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hem Düzce’mize yaptıkları katkılardan hem bu festivalin düzenlenmesinde gösterdikleri gayretlerden dolayı tüm Kent Konseyi Kadın Meclisinin üyelerine, organizasyonda yer alanlara, burada stant açan, katkı veren tüm hanımefendilere, destek veren tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Festivalimizin başarılı geçmesi dileğiyle hepinizi sevgiyle muhabbetle selamlıyorum.” İfadelerinde bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından halk oyunları gösterileri, şiir dinletisi ve konserlerle açılış kutlamaları devam etti.
Festival sonunda Valimiz Sayın Ali Fidan ve Eşi Fatma Fidan Hanımefendi stantları gezdi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*