Pazartesi , 21 Ağustos 2017
Anasayfa » Sağlık ve Çevre

Sağlık ve Çevre

Aziziye Camisinde gül fidanı dikildi.

Valimiz Sayın Ali Fidan, Camii ve Okul bahçelerinin yeşillendirilmesi projesi kapsamında Aziziye Camisinde gül fidanı dikimi gerçekleştirdi.  Fidan dikimine Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Vali Yardımcılarımız Hasan Bağcı, Salih Karabulut, Kazım Karabulut, İl Müftüsü Selami Emen, kurum müdürleri ve cami cemaati katıldı. Sayın Valimiz burada yaptığı konuşmasında; “Camilerimiz ve okul bahçelerini düzeltelim, park haline getirelim, yeşillendirelim istiyoruz. Camiler için Aziziye ... Devamını Oku »

Yığılca Devlet Hastanesi açıldı

Düzce protokolü Yığılca Devlet Hastanesinin açılışında vatandaşla bir araya geldi. Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit Yığılca halkının sorunlarını dinledi. Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile çok sayıda vatandaşın katıldığı hastane açılışı sayesinde protokol üyeleri halkın sorunlarını ve taleplerini dinleme fırsatı ... Devamını Oku »

Meteorolojik Uyarı

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 29.09.2015 tarihinde gece yarısından itibaren etkisini arttırarak, bugün ilimiz Düzce ve çevresinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Devamını Oku »

Gençlik Merkezinden Hastalara tiyatro oyunu

Düzce Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi için hazırlanan Kamyon adlı oyun Düzce Gençlik Merkezi Tiyatro Grubu öğrencileri tarafından oynandı. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Düzce Gençlik Merkezi Tiyatro Grubunun sergilediği Kamyon adlı oyun sahnelendi. Oyunun içeriği, yardım etmenin önemi ve sevgiyi vurgulamak oldu. Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinden 30 rehabilite hastasının katıldığı oyunda keyifli anlar ... Devamını Oku »

Sağlıklı Yaşam için Spor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılının “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmesiyle, Düzce İl Halk Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşleri” gerçekleştirildi. “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşleri” adı altında gerçekleştirilen yürüyüş Krempark AVM’nin önünden başlayıp 18 Temmuz Stadyumunda son buldu. Sporun her yaşta önemli olduğunu sadece gençlere yönelik ... Devamını Oku »

Engelsiz Hayat Projesi

Engelsiz Hayat Projesi kapsamında Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi, Düzce protokolü ile Düzce’de görev yapan özel eğitimcileri bir araya getirdi. Toplantıda, engelli vatandaşların sorunlarına ortak çözüm arandı. Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde engellilere karşı farkındalık yaratabilmek ve engellilerin sorunlarını tespit edebilmek amacıyla bir kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Milletvekili İbrahim ... Devamını Oku »

Müsteşar’dan Vali Su’ya Ziyaret

Çevre Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, beraberinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ertuğrul Durak ile birlikte Vali Ali İhsan Su’ yu makamında ziyaret etti. Çevre Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş,  Düzce ziyaretinin amacının kentsel dönüşüm faaliyetlerini yerinde görmek olduğunu ifade etti. Vali Ali İhsan Su; ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş’ a Hoş geldiniz diyerek İlmizde kendisini ... Devamını Oku »

MYO’da Organ Bağışı Semineri

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen aylık eğitimler çerçevesinde Kaynaşlı Devlet Hastanesi personeli Ebe Derya GÖKSU tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde Kaynaşlı MYO’da “Organ Bağışı ve Organ/Doku Nakli” semineri verildi. Organ bağışı ile ilgili seminerdeki hedef kitle üniversite öğretim elemanları ve öğrencilerdi. Seminerde, Sağlık Bakanlığı tarafından Organ Bağışı ile ilgili düzenlenen bir video (http://www.youtube.com/watch?v=lx9Sj6o78Lo) ile ... Devamını Oku »

Meyvem Çantamda

Kahvaltımı yaptım Meyvem Çantamda; Okul çağı hızlı öğrenme, bilgi ve beceri kazanma, etkilenme alışkanlıkları bu dönemde oluşmaya başlıyor. Büyüme ve gelişme sürecinin olduğu okul çağı dönemde alınacak koruyucu önlemler ileriki yaşlarda genel sağlık durumu üzerinde etkili olabilecek yararlar sağlayacağından Düzce Halk Sağlığı kurumu tarafından yürütülmekte olan Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı temalı etkinlikler yapılmaktadır. Okulların açılmasıyla birlikte yaptığımız faaliyetlerde okullarla ... Devamını Oku »

Düzce AFAD Ermenek İlçesinde

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki özel bir linyit kömürü madeninde su baskını meydana geldiği ihbarının alınmasıyla birlikte, Başbakanlık AFAD koordinasyonunda başlayan arama kurtarma çalışmaları sekizer saatlik üç vardiya halinde aralıksız devam etmektedir. Maden kazasında yapılan çalışmalara Başbakanlık AFAD’ın görevlendirmesiyle İl Müdürümüz Ali KARTAL ile 4 arama kurtarma teknisyeni de katılmıştır. Düzce AFAD Ermenek’te  Maden Kazasında  8 Kasım Cumartesi günü Ermenek’te göreve başlamış, ... Devamını Oku »