Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Sağlık ve Çevre » Sağlıklı Yaşam için Spor
Sağlıklı Yaşam için Spor

Sağlıklı Yaşam için Spor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılının “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmesiyle, Düzce İl Halk Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşleri” gerçekleştirildi.

“Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşleri” adı altında gerçekleştirilen yürüyüş Krempark AVM’nin önünden başlayıp 18 Temmuz Stadyumunda son buldu. Sporun her yaşta önemli olduğunu sadece gençlere yönelik değil her yaşta sağlık için spor yapılması gerektiğini vurgulayan Düzce Halk Sağlığı İl Müdür Vekili Dr. Mahir Arslan

“Hayatınıza sporu yerleştirmelisiniz mutlaka her gün yürümelisiniz yada yaptığınız düzenli bir spor olmalı. Hareket berekettir bu anlamda Düzce Judo annelerini tebrik ederim umarım diğer spor branşları da judo gibi her yaşa yönelik gruplar açarlar.”

diyerek sporun önemini vurguladı. Yürüyüşe Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’de katıldı. Dereci,

“Spor her yaşta önemli ve gereklidir. Hayatınızın bir parçası olarak düşünmelisiniz, sporcu annelerimiz her yaşta spor yapılabildiğini gösteren en büyük örnektir.”

dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*