Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Siyaset » Belediye Başkanı Muhtarların taleplerini dinledi
Belediye Başkanı Muhtarların taleplerini dinledi

Belediye Başkanı Muhtarların taleplerini dinledi

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantılarda mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Keleş’e şikayet ve taleplerini ileten muhtarlar, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerinden de gündeme getirdikleri konularla ilgili bilgi aldı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve 56 mahalle muhtarı, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcıları ile birim müdürlerinin de katıldığı yemekli toplantıda bir araya geldi.

Davete katılan muhtarlara teşekkür eden Başkan Keleş, muhtarlar ile belediye yönetimini bir araya getiren toplantıların önemine dikkat çekerek, “İstişare toplantılarını her ay düzenli olarak yapmak istiyoruz ve sizlerle uyum içinde çalışmayı arzuluyoruz. İki kurum arasında uyumun yakalanması halinde en kusursuz hizmeti sağlayacağımıza inanıyorum. Kamu işlerinde hepimizin ayrı ayrı önemli görevleri var. Bu görevleri en iyi şekilde yapmak için vatandaşımıza söz verdik. Çünkü ne sizlerin ne de bizim yedeğimiz yok. Bize tanınan bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız.” sözlerini kaydetti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası yerel yönetimlerde Muhtarlar Müdürlüğü birimi kurulması talimatı konusunda da bilgi veren Başkan Keleş, “Hükümetimiz muhtarlarımız için yeni atılımlar yapıyor. Bildiğiniz gibi belediyemiz bünyesinde de Muhtarlar Müdürlüğü kurulacak. Konuyla ilgili meclis kararı Nisan ayı ilk oturumunda görüşülecek. Bu sistem sayesinde vatandaşın ve muhtarların istek ve şikayetlerine ivedilikle çözüm bulunacağına inanıyoruz. Bu konunun uygulamaya geçmesi en çok bizleri sevindirdi. Muhtarlar Müdürlüğünün de aramızdaki köprüyü güçlendirmesini temenni ediyor, eksiksiz hizmet sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Düzce’ye 2015 yılı içinde toplamı 50 Milyon TL’yi bulan yatırım yapılacağını söyleyen Başkan Keleş, yaz aylarında yol ve altyapı çalışmalarının tamamlanacağına dikkat çekti.

Başkan Keleş, ulaşım akslarında yapılacak değişikliklerin Japonya, Avusturya ve İETT bünyesinde çalışmalar yapan üç ayrı ekip tarafından incelendiğini de belirtti.

İstanbul Caddesi üzerindeki asfaltın sekiz yıldan fazla süredir kullanıldığını belirten Başkan Keleş, asfaltlama çalışmalarının Nisan ayı ile birlikte başlayacağını belirterek caddenin tamamının yenileceğini söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in açıklamalarının ardından konuşan Tüm Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanlığı görevini devralan Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mensur Bilgin, Başkan Mehmet Keleş’e düzenlediği davet için teşekkür etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*