Cuma , 19 Nisan 2019
Anasayfa » Siyaset » Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı
Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı

Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı

Düzce  Valisi Ali İhsan Su Başkanlığında; Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum müdürlerinin katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı yapıldı.

Toplantıda; Vali Ali İhsan Su, 2014 yılı içinde Uyuşturucu İle Mücadelede gelinen nokta hakkında değerlendirmede bulundu.
Vali Ali İhsan Su; basına yaptığı açıklamada ; Uyuşturucu ile mücadelenin kesintisiz devam edeceğine vurgu yaparak, “Hükümetimiz çok ciddi tedbirler alıyor. Bizlerde aynı paralelde bu tedbirleri uyguluyoruz. Güvenlik kuvvetlerimizle yapılan çalışmalarda çok önemli başarılar elde ettik. 2014 yılı içerisinde emniyet ve jandarma birimlerinin toplam olarak yaptığı çalışmalar sonucunda 196 kilogram esrar, 6 bin 894 kök kenevir, 1400 adet extacy hap, 1731 gram bonzai, 185 kilogram eroin ele geçirilmiştir. Biz bu tür çalışmalara devam edeceğiz. Bu tür suçları işleyenlerin yakalanması yönünde emniyet ve jandarma ekiplerimiz gerekli çalışmaları devam ettiriyor. Bütün bunlar kamu otoritelerimiz, güvenlik güçlerimiz olarak gerçekleştirirken birde bunun eğitim yönüne de ağırlık verdik. Özellikle toplumumuzdaki gençlerin ve vatandaşlarımızın bilinçli hale getirilmesine yönelik de çalışmaları başlattık. 2014 yılında okullarımızda, camilerimizde, mahallelerimizde farklı alanlarda eğitim faaliyetleri gerçekleştirdik. 2014 yılında Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) kapsamında ilimizde 4 bin 74 öğrenci, 720 anne-babayla temas kurularak bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.

İlimizdeki metruk binalar, boş araziler 11 bin 32 defa kontrol edilerek bu kontrollerde bina içi veya çevresindeki 252 şahıs incelemeden geçirilmiştir. 66 şahısla ilgili de işlem yapılmıştır. Biz bundan sonrada bu çerçevede çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Toplantımızda alacağımız kararlar doğrultusunda tüm velilere ulaşarak onların bu konuda bilinçlenmesini ve eğitim almasını sağlayacağız. Öğrencilerimizin yeniden bilgilendirilmesi için çalışmalar yapacağız. Özellikle fabrikalarda çalışan vatandaşlarımızla görüşerek onların bu konuda bilgi sahibi olması için çalışacağız.

Bizim arzumuz, nesillerimizin sağlıklı olarak yetişmesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmasıdır. Onları spora yönlendirmek onları bu alışkanlıklardan uzak tutacak çeşitli aktiveler yapmakta en önemli hizmetlerden olacağını düşünüyoruz. Anne ve babalara sesleniyorum çocuklarımızı takip edelim.”

ifadelerinde bulundu.

Toplantı katılımcıların öneri değerlendirmeleri ile sona erdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*