Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Türkiye

Türkiye

Avrasya Tüneli Projesi’nde, deniz altındaki kazının bitmesi

“Bir kez daha tarihe mühür vuruyoruz” Başbakan Ahmet Davutoğlu, Asya ve Avrupa’yı, deniz tabanı altından geçen karayolu tüneliyle birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli Projesi’nde, deniz altındaki tünelde kazı işlemenin bitmesine tanıklık etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile projenin Çatladıkapı’daki Avrupa Şantiyesi’ne geldi. Burada yetkililerce karşılanan Davutoğlu’na çalışmalarla ilgili brifing verildi. Yerden 25 metre aşağıya son delme işleminin gerçekleştirilmesi için ... Devamını Oku »

Katı Atık Depolama Tesisi

Düzce’yi çöp depolama yönteminden kurtaracak olan Düzce İli Katı Atık Depolama Tesisi gerçekleştirilen açılış töreniyle hizmete girdi. Açılış törenine Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Ramazan Akça, Düzce Belediyesi Başkanı Mehmet Keleş, Baro Başkanı Ali Dilber, İlçe Kaymakamları, Düzce İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muharrem ... Devamını Oku »

Yetim Gülerse Dünya Güler

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, yetimlere destek olan aileleri buluşturmak ve farklı kültürleri bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen 6. Uluslararası Çocuk Buluşması, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, programa katılan çocukların yaşadığı 13 ülkenin ismini sayarak, çocuklarla bir ve biz olmanın zevkinin yaşandığını söyledi.  Bakan İslam, hangi ülkede ve coğrafyada ... Devamını Oku »

Anne Çocuk Eğitim Merkezleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Tuzla Belediyesi’nin Anne Çocuk Eğitim Merkezleri ve Bilgi Evleri Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Bakanlık olarak ailenin toplumun temeli olduğuna inandıklarını, bütün politikalarını aile odaklı planlamaya çalıştıklarını ifade eden Bakan İslam, ailenin güçlü yaşaması ve geleceğe sağlıklı intikal etmesi gerektiğini söyledi. Ailenin en önemli unsurunun, onu kuran, yaşatan ve ayakta tutan gücün kadın olduğunu ... Devamını Oku »

İnsani Gelişmeye Geçiş

17 Ekim Dünya Yoksullukla Mücadele Günü kapsamında düzenlenen “Yoksullukla Mücadeleden İnsani Gelişmeye Geçiş Konferansı” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Bakan Ayşenur İslam konferansta yaptığı konuşmada, Bakanlığının, gerek nitelik gerekse nicelik bakımından Türkiye’nin en önemli sosyal yardım kuruluşu olduğunu söyledi. Bakanlığının, her il ve ilçede kurulu ve sayıları bine ulaşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla ... Devamını Oku »

İşe Katıl Hayata Atıl

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının önderliğinde Garanti Bankasının desteğiyle hayata geçirilen, engelli bireylerin iş yaşamına katılımını artırmayı hedefleyen “İşe Katıl Hayata Atıl” projesinin tanıtım toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Projenin tanıtımı için hazırlanan video gösteriminden sonra konuşan Bakan İslam, bakanlık çalışanlarının bireysel olarak yurt dışına iş seyahatleri yapıp orada gözlemlerde bulunduğunu, Türkiye’den daha gelişmiş ... Devamını Oku »

Toprak ve Bayrak Cumhurbaşkanına Sunuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlikten toprak getiren engelli vatandaşları Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabulde, “Çanakkale’den çıkıp hep birlikte başkentimize; Ankara’ya çok farklı bir heyecanla gelip, gelinciklerimizin temsili olan bu toprağı getirmiş olmanız, bizim için ayrı bir gurur vesilesi” dedi. Kabulde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bayrak ve toprağı sunan Türkiye Görme Engelliler ... Devamını Oku »

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

Türkiye, Kanada ve Peru tarafından yapılan girişimler sonucunda, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla BM Genel Kurulunca 11 Ekim ”Dünya Kız Çocukları Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Kız çocuklarının Uluslararası sözleşmeler ve BM Binyıl Kalkınma Hedefleri doğrultusunda, kendilerini etkileyecek kararların alınması aşamasında katılımlarının sağlanması, desteklenmesi ve güçlendirilmesi büyük önem taşımaktadır.11 ... Devamını Oku »

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Paris’te

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa ve Türkiye arasında imzalanan “Türkiye ile Fransa Arasında İşbirliği İçin Stratejik Çerçeve Oluşturulmasına Dair Ortak Bildiri” uyarınca 10 Ekim 2014 tarihinde Fransa’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ziyaret kapsamında Fransız mevkidaşı Laurent Fabius ile biraraya geldi. Görüşmelerde Türkiye-Fransa ikili ilişkilerinin yanısıra, terörle mücadele alanında işbirliği, Avrupa Birliği ve başta Suriye ve Irak’taki ... Devamını Oku »

MİT Mensuplarına Takdirname

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul’da Türk vatandaşlarının kurtarılması operasyonunda görev yapan MİT mensuplarını takdirnameyle taltif etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabulü sırasında taltif edilen MİT mensuplarına takdirnamelerini verdi. Başarılı şekilde yürütülen ve 3’ü Iraklı, 49 başkonsolosluk çalışanının kurtarılmasıyla sonuçlanan süreçte görev alan MİT mensuplarına takdirname verildi. Devamını Oku »