1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladılar!

Birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramında tüm kesimlerin birleştiği

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladılar!

Faruk Özlü

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

   Başkan Özlü, “Ülkemizin büyümesi ve kalkınması için üreten, emek veren, alın teri döken işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum” dedi.

   Birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramında tüm kesimlerin birleştiğini kaydeden Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Bu dayanışma gününde bizlere düşen sadece bugün değil her zaman işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olmaktır. İşçilerimizin dertleriyle dertlenmek, onların sorunlarına çözüm bulmak öncelikli görevlerimizdendir” diye konuştu. 

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şöyle devam etti:

   “Düzce Belediyesi olarak, işçilerimizin sosyal ve kişisel haklarını en iyi şartlarda alabilmesi için işçi sendikalarıyla anlaşmalı protokolümüzü imzaladık. İşçi kardeşlerimizi üzmedik. İşçilerimizin her zaman yanlarında, destekçisi olduk ve sorunlarına çözüm bulduk. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biliyoruz ki işçinin emeği, alın teri kurumadan verilmelidir. Her ay maaşlarımızı ve mesailerimizi düzenli olarak ödüyoruz. Kurumumuzda önceliğimiz işçi kardeşlerimizin haklarıdır. 

   Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin kalkınmasında ve ilerlemesinde alın terleriyle lokomotif güç oluşturan tüm işçi kardeşlerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, bu anlamlı günün birlik ve dayanışma ruhu içerisinde geçirmelerini temenni ediyorum”.

Haluk Demir

   CHP Düzce İl Başkanı Haluk Demir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda "En kutsal değer olan emeğin ve alın terinin, üreterek çalışma gücünün kutlandığı 1 Mayıs, ülkelerin kalkınmasında, büyümesinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynayan emekçi çalışanlarımız için" Emek ve Dayanışma Günü" olarak kabul edilmiştir.

   Kadın, erkek, çocuk fark etmeden, din, dil, ırk ayrımı göz etmeden verilen hak ve emek mücadelesi ise hem kutsal, hem de yine insanlık tarihi için gerekli bir eylemdir. Zira sınıf ayrımı yapılmayan, sömürünün olmadığı, herkesin eşit ve iyi koşullarda sağlık, eğitim gibi temel imkanlardan faydalandığı bir dünya içindir bu mücadele.

   İşçi, emekçi ve tüm çalışanlarımızın daha iyi ortamlarda çalışabilmeleri, yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve daha iyi seviyelere ulaşabilmesi en büyük hedeflerimizdendir. Çalışanların ve emekçilerin her zaman yanında olduğumuzu belirterek; birlik, mücadele ve dayanışma günü olan bu günün dünya barışını güçlendirmesini ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyoruz. 

   CHP Düzce İl Başkanlığı olarak, bu özlemimizden, bu umudumuzdan ve bunun için mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğimizin sözüyle; bugüne kadar bu yolda yaşamını yitiren tüm emekçi kardeşlerimizi rahmetle anıyor, emeğe ve üreten herkese saygılarımızı sunarak, tüm işçi ve emekçilerin bu anlamlı gününü kutluyoruz" ifadelerini kullandı.

Murat Caymaz

   DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: "Emek mücadelesinin en büyük simgesi 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, birlikteliğin, dayanışmanın, haksızlıklarla mücadelenin günüdür. Barışın, demokrasinin, özgürlüklerin ve güvenli bir geleceğin inşası için yapılacak en önemli şey emeğe, emekçiye saygı duymak ve bunun gereğini yapmaktır. 

   Bizlerin de en büyük temennisi ve özlemi; işçilerimizin haklarının, emeğinin ve hizmetinin ihmalkarlıklara veya iş kazalarına kurban gitmemesi, cinsiyet ayrımcılığına maruz kalmadan kadınlarımızın da emekleriyle var olabilmesi, çocuklarımızın ellerinde iş makineleri değil, daima oyuncakların, kitapların olması; özgürce, eşit ve kardeşçe bir arada yaşayabildiğimiz bir dünyadır. 

   Türkiye büyük bir ülkedir. Pandemi öncesi ve sonrasındaki ekonomik zorluklarla başa çıkabilecek potansiyele sahiptir. DEVA Partisi olarak emeği ve emeğin sahibi işçilerimizi koruyacağız. 1 Mayıs’ı meydanlarda özgürce kutlayacağımız günlerin gelmesini dileriz. Tüm emekçilerin Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlarız".

Fethi Sönmez

   Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda "Tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. 

   Ekonomik krizin derinleştiği ve ülkemizin koronavirüs salgınını aşmaya çalıştığı günlerde işçilerimiz de işini kaybetmekte veya kaybetmeyle karşı karşıyadır.

   Korona ve ekonomik krizin faturası işçilere kesilmemelidir. Düzce’de bazı işverenlerin işçileri ücretsiz izine çıkartarak İşkur üzerinden geçici işçi çalıştırıldığı şikayetleri gelmektedir.

   Bu tür yanlışlardan derhal vazgeçilmeli, İşkur il müdürlüğü de böyle hilelere alet olmamalıdır.

   İşçi sınıfımız vatanseverdir ve millî duyguları yüksektir. Türkiye’nin bağımsızlığının korunmasında ve üretim devriminin hayata geçirilmesinde en önemli güvencemiz, işçi sınıfımızın bu nitelikleridir.

   2021 yılının 1 Mayıs’ı, işçi sınıfımızın sendika üyesi olan veya olmayan, farklı statülerde çalışan, farklı siyasal görüşlerden tüm unsurlarının, başta vatan mücadelesi ve üretim devrimi olmak üzere, tüm ortak taleplerimiz etrafında birleştiği ve Türkiye’yi daha da güçlendirdiği bir anlayışla kutlanmalıdır.

   Vatan Partisi, 1 Mayıs vesilesiyle, Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarken, başta işçi sınıfımız olmak üzere, tüm milletimizi yaşanan ekonomik krizi aşma ve ekmek teknesini koruma mücadelesinde birlik beraberliğe ve üretim devrimini gerçekleştirmeye çağırmaktadır" ifadelerine yer verdi.