CHP bu kez Gümüşova'daydı: Esnafla dayanışma halinde olacağız!

CHP Düzce Teşkilatının geçtiğimiz hafta başlattığı Yerel Esnafına Sahip Çık projesi bu hafta Gümüşova'da devam etti.

CHP bu kez Gümüşova'daydı: Esnafla dayanışma halinde olacağız!

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Düzce Teşkilatı Kovid-19 pandemi  sürecinde maddi olarak kayıplar yaşayarak salgından olumsuz olarak etkilenen Gümüşova ilçesinde bulunan yerel esnafa bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

CHP Gümüşova İlçe Başkanı Ahmet Çekiç'in ev sahipliği yaptığı esnaf ziyaretlerine CHP Düzce İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı, Kadın Kolları Yöneticileri, Akçakoca, Yığılca, Kaynaşlı, Gölyaka, Çilimli ve Cumayeri İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti. Program esnasında CHP Düzce Teşkilatı, ziyaret ettikleri esnaftan alışveriş yaptı.

CHP Düzce Teşkilatı gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde Gümüşova İlçe esnaflarının pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları yerinde dinleyerek şikayetler üzerine notlar aldı. Sorunların çözümü noktasında CHP Genel Merkezi'nin esnaflara yönelik parti politikaları ve çözüm yolları anlatılarak çözüm önerilerinin sunulduğu ortamda, yanlarında olduklarının ve halkın iktidarında dayanışmayla bütün sorunların çözüme kavuşacağının altı çizilerek, CHP iktidarının ilk haftasında esnafların pandemi döneminde bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini sileceklerini, anaparayı ise makul ölçüde taksite bağlayacaklarını ve bir kararname ile esnafın kira stopaj vergisini kaldıracaklarını dile getirerek esnaflarla dayanışma halinde olacaklarının altı çizildi.