CHP MYK'da Tanju Özcan tartışılacak!

CHP, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın durumunu MYK’da ele alacak. Özcan, katıldığı bir programda kendisinden yardım isteyen bir kadına sarf ettiği sözler nedeniyle tepki çekmişti.

CHP MYK'da Tanju Özcan tartışılacak!

   CHP, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Youtube’dan yayınlanan programda, sunucunun, siyasette yaşadığı ‘komik bir anısını’ anlatmasını istemesi üzerine, sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamadığı için kendisinden yardım isteyen kadınla arasında geçen konuşmaya yönelik tepkiler sürüyor.

   Özcan’ın bu söylemlerine partisinden de “Kabul edilemez yanıtı” geldi, Özcan’ın durumu önümüzdeki hafta MYK’da görüşülecek. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sayın Özcan’ın bu ifadeleri kabul edilemez kendisi de zaten özür dilemiştir ama sayın özcanın durumunu pazartesi günü MYK’da değerlendireceğiz tüzüğümüz bunu emrediyor” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

   Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepki çekmişti. Bolu Belediye Meclisi toplantısında AKP’li meclis üyeleri dün Tanju Özcan’a tepki göstererek salonu terk etti. Özcan ise “Samimi olarak üzülen kadınlar ve kadın dernekleri varsa onlardan özür dilemek düşer bana” dedi.

   (Tele 1)