Doktor ve ilaç mümessili ortalığı birbirine kattı!..

Bolu’da pizzacıda ücret nedeniyle çıkan kavganın ardından götürüldükleri hastanede polislere saldırarak darp ettiği ve alkollü olduğu iddia edilen doktor ile ilaç mümessili gözaltına alındı.

Doktor ve ilaç mümessili ortalığı birbirine kattı!..

   Bolu’da, Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli doktor Ö.V. ve ilaç mümessili Ç.A. birlikte alkol aldıktan sonra şehir merkezinde bulunan bir pizzacıya gitti.

   Pizza siparişi veren ikili ile çalışanlar arasında ücret nedeniyle tartışma yaşandı.

   Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine olay yerine polis ekipleri çağırıldı.

   Olayın yaşandığı yere giden polis ekipleri birbirlerinden şikayetçi olan pizzacı çalışanları ile Ö.V. ve Ç.A.’yı rapor almak için hastaneye götürmek istedi.

   İlaç mümessili Ç.A.’nın polis ekiplerine saldırmaya çalıştığı ve ‘Sizi Suriye’ye gönderirim” diyerek tehdit ettiği iddiasının ardından olay yerine takviye ekip istendi.

   Güçlükle ekip aracına bindirilen Ö.V. ve Ç.A. alkol muayenesi ve rapor için İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne götürüldü.

HASTANEDE POLİSLERİN DARP EDİLDİĞİ İDDİASI

   Doktor Ö.V. ve ilaç mümessili Ç.A. götürüldükleri hastanede tartıştıkları polislere küfür ettiği ve saldırdığı iddia edildi.

   İddialara göre; polislerin çeşitli yerlerinden yaralandığı saldırıda hastaneye çok sayıda takviye polis ekibi gönderildi.

   Hastane içindeki eşyalara da zarar veren Ö.V. ve Ç.A. takviye ekiplerin gelmesiyle güçlükle etkisiz hale getirildi.

   Gözaltına alınan Ö.V. ve Ç.A. ifadeleri alınmak üzere Bahçelievler Polis Karakolu’na götürüldü.

(İHA)