İyi Parti, Pazarcık köyünde sorunları görüştü!

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er , il başkan Yardımcısı Kadir Erdoğan , Belediye Meclisi Üyesi Ender Çakar ve Gümüşova İlçe Başkanı Ramazan Özdemir ile birlikte teşkilat üyeleri Gümüşova’nın Pazarcık köyünde yaşayan vatandaşların sorunlarını dinlemek için köyü ziyaret etti.

İyi Parti, Pazarcık köyünde sorunları görüştü!

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Gümüşava’ya bağlı Pazarcık köyünde yaşayan vatandaşların sorunlarını dinlemek için Gümüşova İlçe Başkanı Ramazan Özdemir ve teşkilat üyeleriyle birlikte Pazarcık köyünü ziyaret ettiler. Köy Muhtarı Muhtar Kemal Beslan’ın eşlik ettiği İyi Partililer köylülerin sorunlarını dinledi. 

İl Başkanı Yunus Özay Er, “Pazarcık köyünde yaşanan sorunların en önemli sebebi babadan kalma tapusuz araziler. İnsanlar 40 yıldır kullandıkları arsalar yüzünden, Orman İşletme ile mahkemelik olup ceza yemiş durumdalar.  Yıllardır ormandan açma alanları kullanan köylüler, arsalar için Orman işletme ile karşı karşıya gelmiş. Orman İşletme vatandaşları mahkemeye vermiş ve özelden getirdiği bilir kişinin fındıklıkların 7 yıllık olduğu yönündeki raporu doğrultusunda mahkemeden ceza yemişler. Köylülerin iddiası ise fındıklıkların en az 40 yıllık olduğu. Mesela 7 yıllık denilen fındık ağaçları için mahkemeden 16 bin lira ceza yiyen bir köylünün babası 1986 yılında, orman arazisini açtığı için ceza almış ve hapis yatmış” dedi. 

Pazarcık köyünde özellikle 8 köylünün yaşadığı bu sorunla ilgili gerekli bilgileri alan Er, durumu Genel merkeze taşıyarak, çözüm yolları arayacağını belirtti.