Milli Eğitim açıkladı: Düzce'de eğitime ara verilen okul yok!

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla ilgili açıklama yapan Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, vaka veya yakın temas nedeniyle eğitime ara verilen okulun bulunmadığını duyurdu.

Milli Eğitim açıkladı: Düzce'de eğitime  ara verilen okul yok!

   Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin bir açıklama yaptı. Düzce'de vaka veya yakın temas nedeniyle eğitime ara verilen okulun bulunmadığının belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

   "2021-2022 eğitim-öğretim yılı başlangıcı ile birlikte okullarımızda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitim başlamış oldu. Salgının hayatımıza etkisinin devam ettiği bu süreçte, okullarımızda eğitim-öğretim faaliyetlerinin düzenli olarak sürdürülebilmesi için Müdürlüğümüz tarafından okullarımızda gerekli tüm tedbirler alınmış olup, öğrencilerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın sağlığı için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

   286 okulumuz iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından Temmuz ve Ağustos aylarında tetkik edilerek, MEB ve TSE arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İşbirliği Protokolü" çerçevesinde yeniden "Okulum Temiz" belgesi ile belgelendirilmiştir.
Bakanlığımız tarafından gönderilen 965.587 lira ödenek ile okullarımıza öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımı için maske ve dezenfektan, yine okullarımızda gerekli hijyenin sağlanması için temizlik malzemesi alınarak dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

   1 Eylül Çarşamba günü başladığımız anasınıfı ve ilkokul birinci sınıfların uyum eğitiminin ardından, 6 Eylül Pazartesi günü 70.037 öğrencimiz her kademe ve türden 321 resmi ve özel okulumuzun faaliyetine başlamasıyla birlikte kontrollü bir şekilde öğrenimlerine devam etmektedirler.

   İlimizde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen okulumuz bulunmamaktadır. Bu da şunu gösteriyor ki, şu anda salgın ortamında en güvenli ortam okullarımızdır.

   Yüz yüze eğitimin aralıksız devam edebilmesi için, öğrencilerimizin geleceği için okul dışı ortamlarda da vatandaşlarımızın, velilerimizin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları, aşı olmayan vatandaşlarımızın uzmanların uyarılarını dikkate alarak aşı olmaları büyük önem arz etmektedir.

   Salgın döneminde en güvenli ortam okullarımız, öğrencilerimiz güvende".