Vali Atay: Öğretmenler, istikbalimizin mimarıdır!

Düzce Valisi Cevdet Atay, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Atay: Öğretmenler, istikbalimizin mimarıdır!

   Düzce Valisi Cevdet Atay, Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

   "Saygıdeğer Öğretmenlerim,

   İlim, irfan ve istikbalimize hizmet eden bütün öğretmenlerimizin günü̈ kutlu olsun. Öğretmen, gönül insanı, eğitim gönül işidir. Öğretmenlik bilgi, fazilet ve azimle yoğrulmuş̧ bir sanattır.  Sabır, emek ve fedakârlık ister. İlerde büyük insan olacak evlatlarımız sizlerin elindedir. İstikbalimiz sizlerin ellerinde büyümektedir. Öğretmenler, eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadeleriyle; “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.”

   Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz. Yarınların daha güçlü̈ Türkiye’si için çaba sarf eden bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de “Başöğretmen” sıfatını kabul etmeleri vesilesiyle kutladığımız bu anlamlı günde, Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyor, ebediyete intikal etmiş̧ bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyor,  öğretmenlerimize sağlıklı, başarılı, huzurlu yarınlar diliyorum.
Öğretmenler Gününüz kutlu olsun".