Cuma , 19 Nisan 2019
Anasayfa » Genel » Başkan Mehmet Keleş Karadeniz de
Başkan Mehmet Keleş Karadeniz de

Başkan Mehmet Keleş Karadeniz de

Düzce’nin yerel yöneticilerini bir araya getiren Karadeniz Turu sona erdi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları 3 gün süren gezinin ardından Düzce’ye döndü.  Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve İmam Hatip Lisesi 82 ve 83’lüler Derneği Mezunlarıyla gerçekleştirdiği Karadeniz Turu sona erdi. Başkan Keleş, 14 – 17 Kasım tarihleri arasında mahalle muhtarları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’yi gezerek çeşitli incelemelerde bulundu. 13 Kasım Perşembe akşamı Belediye Meydanından yola çıkan heyet, ilk olarak Samsun’a gitti.  Samsun’da Amisos Tepesi’ndeki sabah kahvaltısının ardından güne başlayan heyet, daha sonra orijinalinin boyutlarına sadık kalınarak inşa edilen Bandırma Vapuru’nu gezdi.

Samsun’un ardından Ordu’ya doğru yola çıkan Başkan Keleş ve beraberindeki heyet, teleferikle Boztepe’ye çıktı, Ordu’yu kuş bakışı keşfetme imkanı buldu.  Ordu’da gerçekleştirilen incelemelerin ardından Trabzon’a doğru yola çıkıldı. Heyet, 15 Kasım sabahı gezilerine Sümela Manastırı’yla başladı. Sümela Manastırı’nın ardından Uzungöl’e hareket eden heyet daha sonra Ayder Yaylası’na geçti.  Turun üçüncü ve son gününde Rize’ye hareket eden heyet, şehirde çeşitli incelemelerde bulundu. Rize’nin öne çıkan değerlerini yerinde inceleyen Başkan Keleş ve beraberindeki heyet, Rize Bezi Dokuma Fabrikasını ve Rize Çay Fabrikasını gezdi.

Ardından Başkan Keleş ve beraberindeki heyet, aslen Düzceli olan Rize Valisi Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.  Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş başkanlığındaki heyetin kendisini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, Valilik Ayder toplantı salonunda konuklarına Rize’nin gezilecek görülecek yerleri hakkında bilgi verdi. Başkan Keleş ise ” böyle önemli makamlarda içimizden birilerinin olması memnunluk verici “dedi.

Dönüş yolunda Trabzon’da Atatürk Müzesini ziyaret eden heyet, 17 Kasım Pazartesi günü sabah saatlerinde Düzce’ye vardı.  3 günlük Karadeniz Turunun ardından Düzce’ye dönen Başkan Keleş, Düzce’nin yerel yöneticileri olarak bir araya gelmenin son derece faydalı olduğuna dikkat çekerek, “muhtarlarla ve belediye meclis üyeleriyle 3 gün süren Karadeniz Turu boyunca Düzce’ye dair bol bol istişare yapma fırsatı bulduk. Çeşitli belediyelerin gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceledik.” ifadelerine yer verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*