Güzeldere Şelalesi

Tabiat Parkı

 4
Güzeldere Şelalesi
Güzeldere Şelalesi
Güzeldere Şelalesi
Güzeldere Şelalesi
Güzeldere Şelalesi
Güzeldere Şelalesi
Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Gölyaka ilçesi sınırları içerisindedir. Düzce’ye Batı çevre yolundan 18, Gölyaka’ya 11 km mesafedeki Gölyaka Güzeldere köyündedir. 600 metre rakımlı güzeldere şelalesi ve mesire alanı Tabiat Parkı olarakta geçmektedir. 

Güzeldere köyünün vadilerinden akan Bıçkı Deresi üzerinde bulunan şelale 120 m yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunu dev kayın ve gürgen ağaçlarıyla bütünleştirerek muazzam bir görüntüsü vardır. Yaz, güz, kış, bahar aylarında görkemli manzaralar vermektedir. Güzeldere aynı zamanda piknik alanları, düzenlenmiş orman içi dinlenme yerleri ve yürüyüş parkurları ile bölgenin önemli doğal değerlerindendir.


Güzeldere Şelalesi Sanaltur ile Gezi


Güzeldere Şelalesine Ulaşım

İstanbul ve Ankara yönünden geliyor ve TEM otoyolunu kullanıyorsanız, Düzce Batı (Gölyaka) gişelerinden çıkarak (Düzce Merkeze) gelmeden Güzeldere Şelalesine çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. Düzce Güzeldere Şelalesi İstanbul'dan 200km, Ankara'dan 230km olup 2,5 saat uzaklıktadır. 

Düzce Merkezden Güzeldere Şelalesine ulaşım için 2 farklı güzergahtan ulaşılır. Köy yolu ve Efteni gölü çevresinden ulaşmayı tercih ederseniz Aydınpınar yolu, Hızlı gitmeyi tercih ederseniz D100 karayolu, Gölyaka sapağı, Köprübaşı Ömer Efendi köyü üzerinden tercih edebilirsiniz.

 

Bu İçeriği Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow