Çarşamba , 20 Mart 2019
Anasayfa » Genel » Belediye atıl işyerleri için trampa yapıyor
Belediye atıl işyerleri için trampa yapıyor

Belediye atıl işyerleri için trampa yapıyor

Düzce Valiliğinin kalıcı konutlarda bulunan atıl işmerkezlerinin değerlendirme çalışmasının ardından Düzce Belediyesi de mülkiyetinde bulunan işyerleri için İl Özel İdaresi ile birlikte değişim programı hazırladı. Düzce Belediyesi tarafından merkez ve kalıcı konutlardaki atıl iş merkezlerindeki işyerlerine yönelik olarak İl Özel İdaresi ile birlikte trampa yapıyor.

Buna yönelik olarak işyerlerinin mülkiyetinin belediyeye ait olanları için, bir araya toplanmasına çalışılıyor. Bunun için atıl iş merkezlerinde bulunan işyerlerinin envanteri hazırlandı.

Deprem sonrası Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yapılan merkez Fevzi Çakmak mahallesi ile kalıcı konutlardaki iş merkezlerinde Düzce belediyesi mülkiyetinde 102 adet işyeri bulunuyor.

Düzce belediyesi merkez ve kalıcı konutlarda atıl halde bulunan iş merkezlerindeki iş yerlerinin aktif hale getirilmesi için proje geliştiriyor. Bunun için öncelikli olarak iş merkezlerinde bulunan işyerleri için trampa çalışması yapılıyor. Trampa işleminin iş merkezlerindeki iş yerlerinin daha verimli kullanılması için bir araya toplanmasının gerektiği belirtildi. Bu konuda yapılan açıklamada iş merkezlerinde bulunan iş yerlerinin mülkiyetlerinin farklılığına dikkat çekildi ve ‘ Bazı işyerleri belediyeye ait, bazı işyerleri özel idare mülkiyetinde. Bunların bir araya toplanması için özel idare ve işyeri sahipleri ile görüşülerek trampa işlemi gerçekleştiriliyor. Buradaki amaç, belediyeye ait işyerlerinin belirli bir katta toplanmasıdır. Böylelikle daha verimli kullanılması sağlanacaktır’ denildi. Düzce belediyesine ait 102 adet işyerinin tapusu özel idareden alındı. Düzce belediyesinin merkezde Fevzi Çakmak mahallesindeki iş merkezlerinde toplam 47, kalıcı konutlardaki iş merkezlerinde ise 55 işyeri bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*